0098 13 32 11 9549
شربت تئوفیلین جی

شربت تئوفیلین جی (Theophylline J syrup) یک داروی مورد استفاده در برخی از موارد درمانی مرتبط با مشکلات تنفسی است. این دارو از خانواده مواد معروف به متابولیت‌های زانتینی است و عمدتاً به عنوان یک محرک برونش‌ها (bronchodilator) استفاده می‌شود. نکته مهم این است که مصرف این دارو باید تحت نظارت پزشکی و با توجه به دستورات و توصیه‌های پزشک متخصص انجام شود.

مصرف شربت تئوفیلین جی در کودکان

استفاده از شربت تئوفیلین جی در کودکان ممکن است در مواردی که بیماری‌های تنفسی مانند آسم (asthma) یا برونشیت مزمن (chronic bronchitis) داشته باشند، توصیه شود. این دارو با تسریع عملکرد راه‌های هوایی و گشاد کردن مسیرهای هوایی به تنفس در کودکان کمک می‌کند و از ایجاد انقباض راه‌های هوایی جلوگیری می‌کند.

دلیل استفاده از تئوفیلین جی برای کودکان به دلیل مشکلات تنفسی خاص آنها است که ممکن است نیاز به یک محرک برونشی داشته باشند. این دارو ممکن است توسط پزشک برای کودکانی تجویز شود که پاسخ مناسبی به دیگر داروها یا معالجات مرتبط با مشکلات تنفسی به اندازه کافی پاسخگو نباشند.

 عوارض جانبی شربت تئوفیلین جی

هر دارویی می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد و مصرف تئوفیلین جی هم مستثنا نیست. برخی از عوارض جانبی ممکن شامل:

۱. سردرد
۲. اضطراب
۳. تنگی نفس و افزایش ضربان قلب
۴. اختلالات گوارشی مانند تهوع، استفراغ و اسهال
۵. خواب آلودگی یا اختلال در خواب
۶. افزایش ادرار

در صورت بروز هرگونه علامت یا عارضه‌ی ناخواسته ضروری است این موارد را با پزشک معالج در میان بگذارید.

توصیه نهایی

با توجه به عوارض جانبی ممکن، مصرف شربت تئوفیلین جی برای کودکان باید تحت نظارت و توصیه‌های کامل پزشک معالج انجام شود. پزشک شما بهترین شخص است که می‌تواند با توجه به وضعیت و نیازهای کودک شما، تصمیم‌گیری در مورد مصرف این دارو را انجام دهد.

در صورتی که دوز مصرف داروی تجویز شده توسط پزشک برای فرزند خود را فراموش کرده‌اید، لطفا با استفاده از فرم پرسیدن سوال از متخصص کودکان مشخصات کامل فرزند خود شامل سن، وزن، نوع بیماری، تاریخ شروع بیماری، شدت بیماری و حساسیت های دارویی را مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ خود را از دکتر کرم‌بین دریافت کنید. برای پیگیری پاسخ به سوال می‌توانید به فهرست سوالات پرسیده شده مراجعه کنید. 

با دیگران به اشتراک بگذارید: