0098 13 32 11 9549
مقدار مصرف باکتی ماید در کودکان

میزان مصرف قطره باکتی ماید در کودکان

مصرف باکتی ماید در کودکان باید به توصیه پزشک متخصص کودکان انجام شود. دوز و روش مصرف دقیق بستگی به وزن، سن و شرایط جسمی کودک دارد و باید توسط پزشک تعیین شود زیرا ممکن است عوارض جانبی جدی به وجود آید و موجب تداخل با داروهای دیگر یا وضعیت‌های پزشکی خاص شود.

در سنین پایین (زیر ٢ تا ٣ سال) از محلول ١٠ درصد این قطره استفاده می‌شود. بستگی به وضعیت بیمار معمولا هر ۶ ساعت یک قطره داده می‌شود. این میزان با نظر پزشک تغییر می‌کند.

**این قطره در بیماران فاویسمی نباید مصرف شود.

باکتی ماید چیست؟

باکتی ماید یک قطره چشمی است که برای درمان عفونت‌های چشمی ناشی از باکتری‌ها استفاده می‌شود. این دارو حاوی عنصر موثره بکتریم سولفات است، که یک آنتی‌بیوتیک است. باکتریم سولفات به طور کلی در درمان عفونت‌های باکتریایی چشمی مؤثر است.

لطفا توجه کنید که مهم است که باکتی ماید یا هر داروی دیگر را فقط طبق دستور پزشک متخصص کودکان استفاده کنید و هرگز خودسرانه از آن استفاده نکنید.

در صورتی که دوز مصرف داروی تجویز شده توسط پزشک برای فرزند خود را فراموش کرده‌اید، لطفا با استفاده از فرم پرسیدن سوال از متخصص کودکان مشخصات کامل فرزند خود شامل سن، وزن، نوع بیماری، تاریخ شروع بیماری، شدت بیماری و حساسیت های دارویی را مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ خود را از دکتر کرم‌بین دریافت کنید. برای پیگیری پاسخ به سوال می‌توانید به فهرست سوالات پرسیده شده مراجعه کنید. 

با دیگران به اشتراک بگذارید: